Projekty do druku przyjmujemy w plikach wektorowych lub jako mapy bitowe. Nie przyjmujemy prac w plikach na wyciągach barwnych lub w postaci wydruków, z rozbarwieniami gotowych do naświetlenia (PRN).
Formaty wektorowe
(najwyższa jakość elementów wektorowych, tekstu i linii oraz drobnych elementów)
Plik z wektorowego programu CorelDraw do wersji 12.0. Teksty obowiązkowo zamienione na krzywe. Jeżeli w pliku będzie umieszczona obraz w formie bitmapy prosimy nadać mu wcześniej odpowiednie rozmiary i rozdzielczość (TIF, 300 dpi, 1:1, kolory CMYK).
UWAGA. Używanie efektów specjalnych w programie CorelDraw może powodować błędy w druku. W związku z powyższym nasza drukarnia nie posnosi odpowiedzialności za projekty przesłane w plikach CDR oraz PDF generowanych z programu Corel Draw. Jeśli w projekcie zastosowano efekty specjalne soczewka itp. zalecamy przekształcić tą część grafiki w mapę bitową.
Uniwersalny format postcriptowy (do wersji 8.0). Teksty obowiązkowo zamienione na krzywe. Jeżeli w pliku będzie umieszczona obraz w formie bitmapy prosimy nadać mu wcześniej odpowiednie rozmiary i rozdzielczość (TIF, 300 dpi, 1:1, kolory CMYK).
Teksty obowiązkowo zamienione na krzywe. Jeżeli w pliku będzie umieszczona obraz w formie bitmapy prosimy nadać mu wcześniej odpowiednie rozmiary i rozdzielczość (TIF, 300 dpi, 1:1, kolory CMYK).
UWAGA. Z przyczyn technologicznych odradzamy zapis do formatu PDF z programu Photoshop. Zalecane jest aby projekty tworzone w programie Adobe Photoshop zapisywać w formacie TIF. Gdy ukończyłeś już pracę nad projektem i upewniłeś się, że spełnia on podstawowe zasady przygotowania pracy do druku spłaszcz wszystkie warstwy wybierając z menu Warstwa > Scal widoczne lub wciskając SHIFT + CTRL + E a następnie Plik > Zapisz jako > TIF bez kompresji obrazu.
Takie błędy najczęściej pojawiają się w procesie druku, nie ma możliwości ich sprawdzenia przed drukiem, w związku z czym nasza drukarnia nie posnosi odpowiedzialności za projekty przesłane w plikach PDF generowanych z programu Photoshop. Zalecamy spłaszcznie projektów generowanych z Photoshopa.
Mapy bitowe
(najbezpieczniejszy sposób przygotowania prac fotograficznych)
Skompresowany format pliku TIF. Pliki zajmują mniej miejsca w związku z tym czas przesłania ich internetem jest krótszy. Wymagana rozdzielczość pliku to 300 dpi w formacie 1:1. Praca obowiązkowo przygotowana w kolorach CMYK.
Wymagana rozdzielczość pliku to 300 dpi w formacie 1:1. Praca musi być przygotowana w kolorach CMYK w trybie 8-bitów / kanał. Stosowanie 16-bitowej głębi kolorów jest zasadne tylko na etapie obróbki / korekcji grafiki, natomiast jest niedopuszczalne w plikach użytych do druku. Projekty przygotowane w formacie TIFF nie mogą zawierać dodatkowych warstw, kanałów alfa czy kolorów spotowych. Przed wysłaniem takiego projektu należy sprawdzić czy nie zawiera on takich elementów i usunąć je jeśli występują.
Grafika ze stron internetowych bez odpowiedniego przetworzenia nie nadaje się do zastosowań poligraficznych. Niewłaściwe ustawienia parametrów pracy może spowodować błędy w wydruku.
Przy czarnych tłach w celu uzyskania wiekszej głębi koloru czarnego zalecamy dodanie po 30% z pozostałych kolorów, tzn. czarny powinien się składać z 30% C, 30% M, 30% Y, 100% K.
W przypadku zamówień na produkty jednostronnie foliowane, prosimy określić stronę foliowaną. Prosimy pamiętać, że ten sam obraz na każdym monitorze będzie wyświetlony w innej kolorystyce, prosimy więc zadbać o prawidłowe skalibrowanie monitora.
Lakier wybiórczy UV jest nakładany na projekt tylko na wybranych obiektach. Elementy pokryte tym lakierem są bardziej "błyszczące" niż pozostałe. Tym sposobem podnosimy walory estetyczne projektu. Najlepsze efekty uzyskamy stosując wybiórczy lakier UV na powierzchniach matowych, a więc na powierzchni polakierowanej lakierem dyspersyjnym matowym lub powierzchni pofoliowanej folią matową. Lakier wybiórczy jest nakładany technologią sitodrukową na zadrukowany arkusz.
Jeśli poszukujesz przyciągającej wzrok, atrakcyjnej wizytówki - opcja tłoczenia będzie ciekawym elementem produktu do zaproponowania Twojemu klientowi.
Tłoczenie stosujemy na wielu produktach z naszej standardowej oferty, drukowanych w najwyższej jakości. Wybrane elementy projektu (np. logo) tłoczone są przy użyciu odpowiedniej matrycy tłoczącej, która wykonywana jest zgodnie z Państwa potrzebami. Pod dużym naciskiem wytwarza ona wyraźnie wypukły kształt na produkcie, nadając mu tym samym wyjątkowy wygląd. Do tłoczenia stosujemy matryce magnezowe.
Opcja tłoczenia wydłuża czas realizacji zamówienia o maksymalnie 3 dni robocze. W szczególnych przypadkach, gdy nakład produktu jest bardzo wysoki termin ten może się wydłużyć. O czasie realizacji wówczas poinformujemy indywidualnie.
Wykonujemy tłoczenia na papierach o gramaturze powyżej 200g. Najlepsze efekty uzyskuje się przy jednoczesnej kombinacji tłoczenia z opcją lakieru wybiórczego UV. Dlatego też w szczególności polecamy produkty z linii Premium Mat.
Znaczną część składową ceny stanowi koszt wykonania matrycy tłoczącej, dlatego uwzględniamy to w cenie opcji. Państwa matryce, po pierwszym wykorzystaniu są u nas przechowywane i oznaczane. Można zatem skorzystać z nich wielokrotnie przy późniejszych projektach - nie płacąc już kosztów wykonania matrycy.
Weryfikacja przesłanych plikówPrzed przystąpieniem do realizacji zlecania, wszystkie wpływające do nas pliki sprawdzane są dwuetapowo. Wstępną weryfikację przeprowadza automatyczny program weryfikujący poprawność techniczną projektu. Następnie pliki sprawdzane są bezpłatnie przez naszych grafików. W ten sposób udaje nam się wyeliminować większość potencjalnych problemów technicznych.
Należy jednak pamiętać, że obowiązek prawidłowego przygotowania pliku zawsze należy do Państwa. Prosimy przed wysłaniem pliku o dokładne sprawdzenie jego poprawności. Odrzucenie pliku powoduje konieczność poprawienia projektu i wydłuża termin wykonania zlecenia o czas potrzebny na poprawę projektu i jego ponowne załadowanie do naszego systemu.
Na niektórych stronach produktów znajdują się makiety projektów do pobrania. Na życzenie udostępniamy również te makiety drogą mailową.
W przypadku wykrycia problemów nasi graficy ustawiają dla zamówienia status "błąd pliku". Zawsze o tym fakcie są Państwo poinformowani drogą mailową. W uwagach nasi graficy określają rodzaj problemu i sugestie jak plik poprawić.
Weryfikacja opcji podstawowych
W niektórych produkach dostępne są opcje dodatkowe. Jeśli zamówili Państwo produkt z jedną z poniższych opcji – jej poprawność w pliku jest również weryfikowana
Nasi graficy posiadają duże doświadczenie w zakresie poligrafii. Dlatego w trakcie analizy pliku mogą zauważyć inne problemy niż opisane powyżej. W takim przypadku również reagujemy - grafik może ustawić „błąd pliku”.
Czego nie sprawdzamy!
W przypadku jeśli celowo niektóre elementy projektu przekraczają bezpieczne wartości (np. teksty są bliżej linii cięcia niż 2mm, na ulotkach falcowanych grafika jest celowo umieszczona niezgodnie z liniami łamania) – proszę w czasie składania zamówienia w polu „uwagi” poinformować nas o rezygnacji z całkowitej weryfikacji pliku, lub jego części.